חדשות

תפקיד חדש במערכת הבריאות: מנהל אגף בבית חולים

בתי החולים הממשלתיים ינהיגו בהדרגה תפקיד ניהולי חדש: מנהלי אגפים - דרג ביניים בין מנהל בית החולים למנהלי המחלקות השונות הקשורות לאותו תחום רפואי

פרופ' אהוד רענני, מנהל אגף הלב, חזה וכלי דם ב"שיבא". ממארגני הכנס. צילום: "שיבא"

בתי החולים הממשלתיים ינהיגו בהדרגה תפקיד ניהולי חדש: מנהלי אגפים - דרג ביניים בין מנהל בית החולים למנהלי המחלקות השונות הקשורות לאותו תחום רפואי. על השינוי המבני סוכם עם נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ. דיווח על כך מאת רוני לינדר הופיע ב"דה מרקר".

הראשונים שנבחרו לתפקיד החדש: מנהל אגף פנימיות, פרופ' אהוד גרוסמן, מנהל המרכז לרפואת הילד, פרופ' איתי פסח ומנהל אגף הלב, חזה וכלי דם, פרופ' אהוד רענני – שלושתם מ"שיבא". מנהל אגף נשים ב"הלל יפה" הוא פרופ' אהוד חלק. מכרזים נוספים לתפקיד עומדים לצאת בשנים הקרובות.

בדיווח נמסר כי מנהל האגף יידרש להיות רופא בכיר עם לפחות שלוש שנות ניסיון כמנהל מחלקה או סגן, והוא ינהל מקצועית ומנהלית את המחלקות והיחידות הכפופות אליו: יקבע אסטרטגיה, נוהלי עבודה, סטנדרטים, יעדים למחלקות ויהיה אחראי על שיפור השירות ואיכות הטיפול ועל תפקוד המחלקות. שכרם של מנהלי האגפים בהתאם לחידוש אמור לעלות.

נושאים קשורים:  פרופ' אהוד גרוסמן,  פרופ' איתי פסח,  פרופ' אהוד רענני,  מנהל אגף,  נציב שירות המדינה,  פרופ' דניאל הרשקוביץ,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
22.02.2019, 09:22

חחח. כאורטופד אני מציע תפקיד מנהל אגפיים שיהיה מנהל על 2 מנהלי אגפים.
מנהלים יקרים, לכו קראו את משל הנמלה....

אנונימי/ת
22.02.2019, 11:52

כולם מנהלים את כל המנהלים העסוקים בניהול ומינהל לצורכי הנהלת המנהלים.

22.02.2019, 15:23

תחושה של Deja Vu
דו"ח ועדת אמוראי- שנת 2002 (17 שנה!)
סעיף 7.2- מבנה חטיבתי
https://www.ima.org.il/userfiles/image/partB_7.pdf
הדו"ח הזה נקבר. המשרדים התעלמו ממנו. מנהלי בתי חולים העדיפו ריכוזיות ושליטה על ביזור סמכויות... ואם כבר מינו, קצצו את הכנפיים למנהלי החטיבות.
נחייה ונראה אם היוזמה החדשה אמיתית או סתם מינוים ללא סמכות.

בבתי החולים של שרותי בריאות כללית זה כבר קיים הרבה שנים, המשרה נקראת "ראש חטיבה", כירורגית,פנימית,ילדים וכ"ד.כדאי שיח משוטף כדי ללמוד מה טוב ומה פחות טוב.

אנונימי/ת
22.02.2019, 16:26

הולכים עם רוח הממשלה : עדיף לשפר משכורות של רופאים עשירים במקום לבזבז את
הכסף על מיטות לחולים הנודניקים האלה.

אנונימי/ת
22.02.2019, 19:26

אז מי ינהל את המנהלים?